Testy i Szczepienia COVID Kraków

Zabezpiecz swoje zdrowie przed koronawirusem korzystając z szybkiego i darmowego szczepienia w punkcie szczepień North Medical Holding (Nasz Gabinet) w Krakowie

Chcesz wykonać test na obecność covid w twoim organizmie? Skontaktuj się!

Szczepienia na covid - punkty szczepień

Zapisz się na szczepienie!

  Wypełnij formularz na szczepienie covid


  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby pełnoletniej przeciw COVID 19

  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID 19

  Opcje zapisania się na test lub szczepienie przeciw koronawirusowi w Krakowie

  Rejestracja poprzez infolinię “Nasz Gabinet” – szczepienia i test

  Ekspresowa możliwość rejestracji jest poprzez zadzwonienie na naszą infolinię pod numerem: +48 508 777 223.

  Formularz kontaktowy na naszej stronie – szczepienia

  Osoba chcąca skorzystać z darmowego szczepienia ma możliwość skorzystania z formularza kontaktowego, w którym podasz numer telefonu oraz wybierzesz miasto, w którym mamy placówkę umożliwiającą szczepienie przeciw COVID. Gdy wyślesz wiadomość z Twoim numerem, skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

  Przyjazd do punktu szczepień “Nasz Gabinet” w Krakowie – szczepienia i test

  Kolejnym sposobem zapisu na bezpłatne szczepienie z narodowego programu szczepień jest przyjazd bezpośrednio do punktu szczepienia “Nasz Gabinet”, w takim przypadku możesz się osobiście zapisać na szczepienie COVID.

  Rejestracja poprzez całodobową i bezpłatną infolinię państwową – szczepienia

  Można również zadzwonić na państwową infolinię pod numer 989. Będziesz tam tak samo przeprowadzony wszystkie etapy rejestracji na bezpłatne szczepienie z narodowego programu, podczas której wystarczy zaznaczyć, że chcemy zaszczepić się w  punkcie szczepień “Nasz Gabinet”, który znajduje się w Krakowie.

  Rejestracja poprzez internetowe konto pacjenta – szczepienia

  Ministerstwo zdrowia ostatnimi czasy wspiera szczepienia poprzez możliwość e-rejestracji na stronie rządowej pacjent.gov.pl, jest to także świetne i szybkie rozwiązanie. Osoba chcąca się zaszczepić przed ewnetualnym zakażeniem koronawirusem może sama dokonać wyboru jeśli chodzi o punkt szczepienia w trakcie e-rejestarcji na internetowym koncie pacjenta.

  Testy na covid w Krakowie

  Gdzie mogę zrobić test na COVID w Krakowie?

  Test na obecność przeciwciał można wykonać w naszych 13 oddziałach Naszego Gabinetu w całej Polsce (adresy znajdują się poniżej). Testy, które wykonujemy posiadają aż 98.6% skuteczności, a wynik jest znany już po 10 minutach.

  Ceny testu przeciw COVID 19 – Nasz Gabinet oddział “Kraków”

  • Cena za test antygenowy na obecność wirusa COVID 19 – 250zł.
  • Cena za test na obecność przeciwciał COVID 19  – 200zł.
  Test na przeciwciała covid Kraków
  Test antygenowy na obecność wirusa COVID 19 - Kraków

  Rodzaje szczepionek przeciw COVID-19

  Aktualnie jest opcja szczepienia tylko szczepionkami czterech firm:

  • Szczepionka COVID-19 firmy Moderna
  • Szczepionka COVID-19 firmy AstraZeneca
  • Szczepionka COVID-19 firmy Janssen
  • Szczepionka COVID-19 firmy Pfizer/BioNTech

  Szczepienia przeciw COVID – przeciwwskazania

  Akcja szczepień przeciw COVID 19 wykonywane na całym świecie są całkowicie bezpieczne dla życia zdrowych ludzi, lecz nie są zalecane dla wszystkich osób, m.in dla tych, które trudzą się z określonymi dolegliwościami. Labolatoria wykonujące badania na szczepionkach rekomenduje nie przyjmowanie/wykluczyło kilka grup osób z możliwości zaszczepienia się.

  • Osoby po pierwszej dawce szczepionki u których wystąpiły nadwrażliwości na substancje czynne lub substancje pomocnicze.
  • Osoby będące po pierwszej dawce szczepionki u których wystąpiły silne ataki alergiczne, na jakiś składnik szczepionki.
  • Osoby, u których występuje silna reakcja alergiczna w przyjmowanych lekach, szczepionkach (innych niż przeciw COVID) lub jedzeniu.
  • Wykluczone są szczepienia dzieci/młodzieży mających mniej niż 16 lat.
  • Kobiety w ciąży lub planujące zajście w ciążę – na ten moment badania dotyczące tej grupy osób są niewielkie, jednakże na dzień dzisiejszy nie zaleca przyjmowania się szczepionek kobietom w ciąży lub planującym ciążę. W przypadku gdy korzyści przyjęcia szczepionki dla kobiety planującej zajście w ciążę są duże, w takim przypadku zaleca się wstrzymanie od zajścia w ciąże na minimum dwa miesiące po szczepieniu.
  • Kobiet karmiących – na ten moment również badania są ograniczone i nie jest wiadome, czy szczepionka nie przenika do mleka matki.
  • Osoby posiadające zaburzenia krzepnięcia i przyjmujące leki przeciwzakrzepowych – szczepienie nie jest całkiem wykluczone, jednakże należy powiadomić obowiązkowo o tym lekarza.
  • Osoby, które posiadają zaburzenie odporności lub zażywają leki immunosupresyjne – dla tej grupy również szczepienie przeciwko COVID-19 nie jest całkowicie wykluczone – lekarz kwalifikujący do szczepienia powinien być koniecznie powiadomiony.

  Szczepienia przeciw COVID 19 – czasowe przeciwwskazania

  Czasowe przeciwskazania do szczepienia przeciw COVID-19 mają grupy :

  • Osób zmagających się z przewlekłymi chorobami – szczepienie można wykonać gdy stan zdrowia pacjenta będzie stabilny.
  • Osób, które zmagały się z chorobami z gorączką (infekcje, przeziębienia) – szczepienie jest możliwe w momencie stabilizacji zdrowia Pacjenta.
  • Osoby, które aktualnie przechodzą zakażenie/ są po zakażeniu koronawirusem – szczepienie jest możliwe tylko i wyłącznie po całkowitym wyzdrowieniu i najwcześniej po 4 tygodniach od pierwszego negatywnego wyniku testu na COVID.

  Potrzebujesz więcej informacji? Może chcesz zapisać się na szczepienie?
  Zadzwoń!