Testy i Szczepienia COVID Kraków

Zabezpiecz swoje zdrowie przed koronawirusem korzystając z szybkiego i darmowego szczepienia w punkcie szczepień North Medical Holding (Nasz Gabinet) w Krakowie

Chcesz wykonać test na obecność covid w twoim organizmie? Umów się na termin!

Szczepienia na covid - punkty szczepień

Zapisz się na szczepienie!

  Wypełnij formularz na szczepienie covid


  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby pełnoletniej przeciw COVID 19

  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID 19

  Sposoby zapisania na test lub szczepienie przeciw koronawirusowi w Krakowie

  Rejestracja poprzez infolinię “Nasz Gabinet” – szczepienia i test

  Najszybsza możliwość rejestracji jest dzięki zadzwonieniu na naszą infolinię pod numerem: +48 508 777 223.

  Formularz kontaktowy na naszej stronie – szczepienia

  Osoba, który chce skorzystać z darmowej szczepionki może skorzystać z naszego formularza kontaktowego, w którym podasz numer telefonu oraz wybierzesz miasto, w którym chcesz się zaszczepić przeciw COVID 19. Po wysłaniu wiadomości z Twoim numerem telefonu, oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe.

  Przyjazd do punktu szczepień “Nasz Gabinet” w Krakowie – szczepienia i test

  Kolejną możliwością zapisu na bezpłatne szczepienie z narodowego programu szczepień jest przyjazd do punktu szczepień “Nasz Gabinet”, wtedy możesz się osobiście zarejestrować na szczepienie COVID.

  Rejestracja poprzez całodobową i bezpłatną infolinię państwową – szczepienia

  Dzwoniąc na państwową infolinię pod numer 989. Będziesz tam identycznie przeprowadzony wszystkie korki rejestracji na bezpłatne szczepienie z narodowego programu, podczas której wystarczy powiedzieć, że chcemy skorzystać z punktu szczepień “Nasz Gabinet”, który znajduje się w Krakowie.

  Rejestracja poprzez internetowe konto pacjenta – szczepienia

  Ministerstwo zdrowia ostatnimi czasy wsparło szczepienia poprzez możliwość e-rejestracji na stronie rządowej pacjent.gov.pl, jest to także świetne rozwiązanie. Osoba chcąca się zaszczepić przed zakażeniem wirusem COVID może sama wybrać punkt szczepienia podczas e-rejestarcji na internetowym koncie pacjenta.

  Testy na covid w Krakowie

  Gdzie mogę zrobić test na COVID w Krakowie?

  Test na obecność przeciwciał można wykonać w naszych 13 placówkach Naszego Gabinetu w całej Polsce (adresy znajdują się poniżej). Testy, wykonywane przez nas posiadają 98.6% skuteczności, a wynik jest znany już po 10 minutach.

  Ceny testu na COVID 19 – Nasz Gabinet oddział “Kraków”

  • Cena za test antygenowy na obecność wirusa COVID 19 – 250zł.
  • Cena za test na obecność przeciwciał COVID 19  – 200zł.
  Test na przeciwciała covid Kraków
  Test antygenowy na obecność wirusa COVID 19 - Kraków

  Rodzaje szczepionek przeciw COVID-19

  Na ten moment istnieje możliwość szczepienia tylko szczepionkami czterech firm:

  • Szczepionka COVID-19 firmy Moderna
  • Szczepionka COVID-19 firmy AstraZeneca
  • Szczepionka COVID-19 firmy Janssen
  • Szczepionka COVID-19 firmy Pfizer/BioNTech

  Szczepienia przeciw COVID – przeciwwskazania

  Akcja szczepień przeciwko COVID 19 realizowane na całym świecie są w pełni bezpieczne dla życia zdrowych osób, ale nie są zalecane dla wszystkich ludzi, m.in dla tych, które trudzą się z określonymi przez lekarzybadających szczepionki dolegliwościami. Labolatoria wykonujące badania na szczepionkach zaleca nie przyjmowanie/wykluczyło kilka grup osób z opcji zaszczepienia się.

  • Osoby będące po pierwszej dawce u których wystąpiły nadwrażliwości na substancje czynne lub substancje pomocnicze.
  • Osoby po pierwszej dawce szczepionki u których wystąpiły ciężkie ataki alergiczne, na jakiś składnik szczepionki.
  • Osoby, u których występuje silna alergia w przyjmowanych lekach, szczepionkach (innych niż przeciw COVID) lub artykułach spożywczych.
  • Zakazane są szczepienia dzieci/młodzieży mających mniej niż 16 lat.
  • Kobiety w ciąży lub planujące zajście w ciążę – aktualnie badania szczepionki dotyczące tej grupy są ograniczone, dlatego też na dzień dzisiejszy nie rekomenduje się szczepienia kobietom w ciąży lub planującym ciążę. Jeśli korzyści płynące z zaszczepienia się dla kobiety planującej zajście w ciążę są na tyle duże, zaleca się wstrzymanie od zajścia w ciąże na minimum dwa miesiące po szczepieniu.
  • Kobiet karmiących – na ten moment także badaniaszczepionki dotyczące tej grupy osób są ograniczone i nie wiadomo, czy szczepionka nie wpływa na mleko matki.
  • Osoby posiadające zaburzenia krzepnięcia i przyjmujące leki przeciwzakrzepowych – szczepienie nie jest całkiem wykluczone, jednakże należy powiadomić obowiązkowo o tym lekarza.
  • Osoby, posiadające zaburzenie odporności lub przyjmują leki immunosupresyjne – dla tej grupy również szczepienie przeciwko COVID-19 nie jest całkowicie zabronione – lekarz kwalifikujący do szczepienia powinien być koniecznie poinformowany.

  Szczepienia przeciw COVID 19 – czasowe przeciwwskazania

  Na czasowe przeciwskazania do szczepienia przeciw COVID-19 są grupy :

  • Osób zmagających się z długotrwałymi chorobami – szczepienie możliwe jest w momencie stabilizacji stanu zdrowia Pacjenta.
  • Osób, które zmagały się z chorobami z gorączką (infekcje, przeziębienia) – szczepienie możliwe w momencie stabilizacji zdrowia Pacjenta.
  • Osoby, które są w trakcie zakażenia/ są po zakażeniu koronawirusem – zaszczepienie się jest możliwe wyłącznie po całkowitym powrocie do zdrowia i najwcześniej po 4 tygodniach od pierwszego negatywnego wyniku testu na COVID.

  Potrzebujesz więcej informacji? Może chcesz zapisać się na szczepienie?
  Zadzwoń!