Testy i Szczepienia COVID Katowice

Zabezpiecz życie przed covid 19 korzystając zdarmowego szczepienia w punkcie szczepień North Medical Holding (Nasz Gabinet) w Katowicach

Chcesz wykonać test na covid w twoim organizmie? Skontaktuj się!

Szczepienia na covid - punkty szczepień

Zapisz się na szczepienie!

  Wypełnij formularz na szczepienie covid


  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby pełnoletniej przeciw COVID 19

  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID 19

  Sposoby zapisania na test lub szczepienie przeciw koronawirusowi w Katowicach

  Rejestracja poprzez infolinię “Nasz Gabinet” – szczepienia i test

  Ekspresowa rejestracja jest poprzez zadzwonienie na naszą infolinię pod numerem: +48 508 777 223.

  Formularz kontaktowy na naszej stronie – szczepienia

  Osoba chcąca skorzystać z darmowej szczepionki może skorzystać z naszego formularza kontaktowego, podając w nim numer telefonu oraz wybierając miasto, w którym chcesz się zaszczepić przeciw COVID 19. Gdy wyślesz wiadomość z Twoim numerem, oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe.

  Przyjazd do punktu szczepień “Nasz Gabinet” w Katowicach – szczepienia i test

  Kolejnym sposobem zapisu na bezpłatne szczepienie z narodowego programu szczepień jest przyjechanie bezpośrednio do punktu szczepienia “Nasz Gabinet”, wtedy możesz się osobiście zapisać na szczepienie COVID.

  Rejestracja poprzez całodobową i bezpłatną infolinię państwową – szczepienia

  Dzwoniąc na ogólnopolską infolinię pod numer 989. Zostaniesz tam tak samo przeprowadzony rejestrację na darmowe szczepienie z narodowego programu, podczas której wystarczy powiedzieć, że chcemy zaszczepić się w  punkcie szczepień “Nasz Gabinet”, który znajduje się w Katowicach.

  Rejestracja poprzez internetowe konto pacjenta – szczepienia

  Ministerstwo zdrowia ostatnimi czasy wspiera szczepienia poprzez e-rejestracje na stronie rządowej pacjent.gov.pl, jest to również świetne rozwiązanie. Osoba chcąca się zaszczepić przed zakażeniem koronawirusem może sama dokonać wyboru jeśli chodzi o punkt szczepienia podczas e-rejestarcji na internetowym koncie pacjenta.

  Testy na covid w Katowicach

  Gdzie mogę wykonać test na koronawirus w Katowicach?

  Test na obecność przeciwciał można wykonać w naszych 13 oddziałach Naszego Gabinetu w całej Polsce (adresy podane poniżej). Testy, które wykonujemy posiadają 98.6% skuteczności, a wynik jest znany już po 10 minutach.

  Ceny testu przeciw COVID 19 – Nasz Gabinet oddział “Katowice”

  • Cena za test antygenowy na obecność wirusa COVID 19 – 250zł.
  • Cena za test na obecność przeciwciał COVID 19  – 200zł.
  Test na przeciwciała covid Katowice
  Test antygenowy na obecność wirusa COVID 19 - Katowice

  Rodzaje szczepionek przeciw COVID-19

  Aktualnie jest opcja szczepienia tylko szczepionkami czterech firm:

  • Szczepionka COVID-19 firmy Moderna
  • Szczepionka COVID-19 firmy AstraZeneca
  • Szczepionka COVID-19 firmy Janssen
  • Szczepionka COVID-19 firmy Pfizer/BioNTech

  Szczepienia przeciw COVID – przeciwwskazania

  Szczepienia wykonywane na całym świecie są całkowicie bezpieczne i niegroźne dla życia zdrowych ludzi, lecz nie są zalecane dla wszystkich ludzi, m.in dla tych, które borykają się z określonymi dolegliwościami. Labolatoria wykonujące testy i badania na szczepionkach rekomenduje nie przyjmowanie/wykluczyło kilka grup osób z usługi zaszczepienia się.

  • Osoby po pierwszej dawce u których wystąpiły nadwrażliwości na substancje czynne lub substancje pomocnicze.
  • Osoby po pierwszej dawce u których wystąpiły ciężkie ataki alergiczne, na jakiś składnik szczepionki.
  • Osoby, u których występuje silna reakcja alergiczna w przyjmowanych lekach, szczepionkach (innych niż przeciw COVID) lub jedzeniu.
  • Wykluczone są szczepienia dzieci/młodzieży mających mniej niż 16 lat.
  • Kobiety w ciąży lub planujące zajście w ciążę – na ten moment badania dotyczące tej grupy są ograniczone, dlatego też na dzień dzisiejszy nie rekomenduje się przyjmowania się szczepionek kobietom w ciąży czy też planującym ciążę. Jeśli korzyści płynące z zaszczepienia się dla kobiety planującej zajście w ciążę są na tyle duże, w takim przypadku zaleca się wstrzymanie od zajścia w ciąże na minimum dwa miesiące po szczepieniu.
  • Kobiet karmiących – na dzień dzisiejszy także badania są ograniczone i nie jest wiadome, czy szczepionka nie przenika do mleka matki.
  • Osoby posiadające zaburzenia krzepnięcia i przyjmujące leki przeciwzakrzepowych – szczepienie nie jest całkiem wykluczone, jednakże należy powiadomić obowiązkowo o tym lekarza.
  • Osoby, posiadające zaburzenie odporności lub przyjmują leki immunosupresyjne – dla tej grupy również szczepienie nie jest całkowicie wykluczone – lekarz kwalifikujący do szczepienia powinien być obowiązkowo powiadomiony.

  Szczepienia przeciw COVID 19 – czasowe przeciwwskazania

  Czasowe przeciwskazania do szczepienia przeciw COVID-19 mają grupy :

  • Osób zmagających się z przewlekłymi chorobami – szczepienie możliwe jest gdy stan zdrowia pacjenta ulegnie stabilizacji.
  • Osób, które zmagały się z chorobami z gorączką (infekcje, przeziębienia) – zaszczepienie się jest możliwe w momencie stabilizacji zdrowia Pacjenta.
  • Osoby, które są w trakcie zakażenia/ są po zakażeniu koronawirusem – zaszczepienie się jest możliwe tylko i wyłącznie po pełnym powrocie do zdrowia i najwcześniej po 4 tygodniach od pierwszego negatywnego wyniku testu na COVID.

  Potrzebujesz więcej informacji? Może chcesz zapisać się na szczepienie?
  Zadzwoń!