Testy i Szczepienia COVID Poznań

Zabezpiecz zdrowie przed covid 19 korzystając z szybkiego i darmowego szczepienia w punkcie szczepień North Medical Holding (Nasz Gabinet) w Poznaniu

Chcesz wykonać test na obecność covid? Umów się na termin!

Szczepienia na covid - punkty szczepień

Zapisz się na szczepienie!

  Wypełnij formularz na szczepienie covid


  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby pełnoletniej przeciw COVID 19

  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID 19

  Sposoby zapisania na test lub szczepienie przeciw koronawirusowi w Poznaniu

  Rejestracja poprzez infolinię “Nasz Gabinet” – szczepienia i test

  Najszybsza możliwość rejestracji jest poprzez zadzwonienie bezpośrednio na naszą infolinię pod numerem: +48 508 777 223.

  Formularz kontaktowy na naszej stronie – szczepienia

  Osoba chcąca się zaszczepić może skorzystać z naszego formularza kontaktowego, w którym podasz numer telefonu oraz wybierzesz miasto, w którym chcesz się zaszczepić przeciwko COVID. Po wysłaniu wiadomości z Twoim numerem, oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe.

  Przyjazd do punktu szczepień “Nasz Gabinet” w Poznaniu – szczepienia i test

  Kolejnym sposobem zapisu na bezpłatne szczepienie z narodowego programu szczepień jest przyjechanie bezpośrednio do punktu szczepienia “Nasz Gabinet”, w takim przypadku możesz się osobiście zarejestrować na szczepienie COVID.

  Rejestracja poprzez całodobową i bezpłatną infolinię państwową – szczepienia

  Dzwoniąc na państwową infolinię pod numerem 989. Będziesz tam tak samo przeprowadzony wszystkie korki rejestracji na bezpłatne szczepienie z narodowego programuPodczas rejestracji należy powiedzieć, że chcemy zaszczepić się w  punkcie szczepień “Nasz Gabinet”, który znajduje się w Poznaniu.

  Rejestracja poprzez internetowe konto pacjenta – szczepienia

  Ministerstwo zdrowia ostatnimi czasy wspomaga akcję szczepień możliwością e-rejestracji na stronie pacjent.gov.pl, jest to również świetne i szybkie rozwiązanie. Osoba chcąca ochronić się przed zakażeniem koronawirusem może sama wybrać punkt szczepień podczas e-rejestarcji na internetowym koncie pacjenta.

  Testy na covid w Poznaniu

  Gdzie mogę wykonać test na koronawirus w Poznaniu?

  Testy na obecność przeciwciał można wykonać w naszych 13 oddziałach Naszego Gabinetu w całym kraju (adresy znajdują się poniżej). Testy, które wykonujemy mają aż 98.6% skuteczności, a wynik jest znany już po 10 minutach.

  Ceny testu na COVID 19 – Nasz Gabinet oddział “Poznań”

  • Cena za test antygenowy na obecność wirusa COVID 19 – 250zł.
  • Cena za test na obecność przeciwciał COVID 19  – 200zł.
  Test na przeciwciała covid Poznań
  Test antygenowy na obecność wirusa COVID 19 - Poznań

  Rodzaje szczepionek przeciw COVID-19

  Na ten moment istnieje opcja zaszczepienia się tylko szczepionkami czterech firm:

  • Szczepionka COVID-19 firmy Moderna
  • Szczepionka COVID-19 firmy AstraZeneca
  • Szczepionka COVID-19 firmy Janssen
  • Szczepionka COVID-19 firmy Pfizer/BioNTech

  Szczepienia przeciw COVID – przeciwwskazania – aktualne informacje

  Akcja szczepień przeciw COVID 19 realizowane na całym świecie są całkowicie bezpieczne dla życia zdrowych ludzi, lecz szczepienie nie jest zalecane dla wszystkich osób, m.in dla tych, które borykają się z określonymi przez lekarzy, który badają szczepionki dolegliwościami. Labolatoria wykonujące testy i badania na szczepionkach rekomenduje nie przyjmowanie/wykluczyło kilka grup osób z usługi zaszczepienia się.

  • Osoby po pierwszej dawce u których wystąpiły nadwrażliwości na substancje czynne lub pomocnicze.
  • Osoby będące po pierwszej dawce szczepionki u których objawiły się ciężkie ataki alergiczne, na jakiś składnik szczepionki.
  • Osoby, u których występuje silna alergia w przyjmowanych lekach, szczepionkach (innych niż przeciw SARS-COV-2) lub żywności.
  • Zakazane są szczepienia dzieci/młodzieży poniżej 16 roku życia.
  • Kobiety w ciąży lub planujące zajście w ciążę – aktualnie badania szczepionki dotyczące tej grupy osób są niewielkie, dlatego też na dzień dzisiejszy nie zaleca szczepienia kobietom w ciąży lub planującym ciążę. Jeśli jednak korzyści płynące z zaszczepienia się dla kobiety planującej zajście w ciążę są na tyle duże, w takim przypadku nie zaleca się zachodzenia w ciąże na minimum dwa miesiące po szczepieniu.
  • Kobiet karmiących – na dzień dzisiejszy również badania są ograniczone i nie wiadomo, czy szczepionka nie przenika do mleka matki.
  • Osoby posiadające zaburzenia krzepnięcia i przyjmujące leki przeciwzakrzepowych – szczepienie nie jest całkiem wykluczone, jednakże należy powiadomić obowiązkowo o tym lekarza.
  • Osoby, które posiadają problemy odpornościowe lub zażywają leki immunosupresyjne – dla tej grupy również szczepienie nie jest całkowicie zabronione – lekarz kwalifikujący do szczepienia powinien być obowiązkowo powiadomiony.

  Szczepienia przeciw COVID 19 – czasowe przeciwwskazania

  Czasowe przeciwskazania do szczepienia przeciwko COVID-19 mają grupy :

  • Osób zmagających się z długotrwałymi chorobami – szczepienie możliwe jest w momencie stabilizacji stanu zdrowia Pacjenta.
  • Osób u których wystąpiły choroby z gorączką (infekcje, przeziębienia) – szczepienie jest możliwe w momencie stabilizacji zdrowia Pacjenta.
  • Osoby, które aktualnie przechodzą zakażenie/ są po zakażeniu koronawirusem – szczepienie jest możliwe wyłącznie po całkowitym powrocie do zdrowia i minimum po 4 tygodniach od pierwszego negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

  Potrzebujesz więcej informacji? Może chcesz zapisać się na szczepienie?
  Zadzwoń!